Salta al contingut

Nou: ERP de subvencions per a assessories i assistent amb IA en llista d'espera. Mira com funciona

AutonòmicaIlles Balears

Dirección General de Cultura

Termini obert
38
Tanquen d'aquí a 10 dies
0
Import de les obertes
4.053.689 €
Convocatòries publicades
147

Darrera publicació: 17 de juliol de 2026.

Convocatòries amb el termini obert

Cerca i filtra les seves convocatòries
  1. Oberta, sense data de tancament

    Subvención nominativa Fundació Teatre Principal d'Inca

    Dirección General de Cultura, Illes Balears Autonòmica

    Import
    150.000 €
    Finalitat
    Cultura
    Per a
    Entitats sense ànim de lucre
  2. Oberta, sense data de tancament

    Ordre bases reguladores subvencions Educació i Cultura

    Dirección General de Cultura, Illes Balears Autonòmica

    Import
    49.500 €
    Finalitat
    Cultura
    Per a
    Entitats sense ànim de lucre
  3. Oberta, sense data de tancament

    Subvención nominativa Consorci Ciutat Romana de Pol·lèntia

    Dirección General de Cultura, Illes Balears Autonòmica

    Import
    60.000 €
    Finalitat
    Cultura
    Per a
    Entitats sense ànim de lucre
  4. Oberta, sense data de tancament

  5. Oberta, sense data de tancament

    Subvención nominativa Consell de Menorca- Cultura talaiòtica de Menorca

    Dirección General de Cultura, Illes Balears Autonòmica

    Import
    200.000 €
    Finalitat
    Cultura
    Per a
    Entitats sense ànim de lucre
  6. Oberta, sense data de tancament

    Subvención nominativa Fundación Es Baluard

    Dirección General de Cultura, Illes Balears Autonòmica

    Import
    870.000 €
    Finalitat
    Cultura
    Per a
    Entitats sense ànim de lucre
  7. Oberta, sense data de tancament

    Subvención nominativa Consorcio Museo Militar Menorca

    Dirección General de Cultura, Illes Balears Autonòmica

    Import
    13.630 €
    Finalitat
    Cultura
    Per a
    Entitats sense ànim de lucre
  8. Oberta, sense data de tancament

    Subvención nominativa MACE

    Dirección General de Cultura, Illes Balears Autonòmica

    Import
    30.000 €
    Finalitat
    Cultura
    Per a
    Entitats sense ànim de lucre
  9. Oberta, sense data de tancament

    Subvención nominativa Consorci Museu Marítim de Mallorca

    Dirección General de Cultura, Illes Balears Autonòmica

    Import
    190.708 €
    Finalitat
    Cultura
    Per a
    Entitats sense ànim de lucre
  10. Oberta, sense data de tancament

    Subvención nominativa Fundació Teatre Principal de Maó

    Dirección General de Cultura, Illes Balears Autonòmica

    Import
    51.840 €
    Finalitat
    Cultura
    Per a
    Entitats sense ànim de lucre
  11. Oberta, sense data de tancament

    Subvención nominativa Fundació Pilar i Joan Miró a Mallorca

    Dirección General de Cultura, Illes Balears Autonòmica

    Import
    60.000 €
    Finalitat
    Cultura
    Per a
    Entitats sense ànim de lucre
  12. Oberta, sense data de tancament

    Subvenció nominativa Festival Música Pollença

    Dirección General de Cultura, Illes Balears Autonòmica

    Import
    20.000 €
    Finalitat
    Cultura
    Per a
    Entitats sense ànim de lucre
  13. Oberta, sense data de tancament

    Subvención nominativa Fundació Teatre Principal d'Inca

    Dirección General de Cultura, Illes Balears Autonòmica

    Import
    150.000 €
    Finalitat
    Cultura
    Per a
    Entitats sense ànim de lucre
  14. Oberta, sense data de tancament

    Subvención nominativa Consorcio Castillo de San Carlos- corriente

    Dirección General de Cultura, Illes Balears Autonòmica

    Import
    35.545 €
    Finalitat
    Cultura
    Per a
    Entitats sense ànim de lucre
  15. Oberta, sense data de tancament

    Subvención nominativa inversión Consorcio Castillo de San Carlos

    Dirección General de Cultura, Illes Balears Autonòmica

    Import
    30.000 €
    Finalitat
    Cultura
    Per a
    Entitats sense ànim de lucre
  16. Oberta, sense data de tancament

    Subvención nominativa Consorci Ciutat Romana de Pol·lèntia

    Dirección General de Cultura, Illes Balears Autonòmica

    Import
    60.000 €
    Finalitat
    Cultura
    Per a
    Entitats sense ànim de lucre
  17. Oberta, sense data de tancament

    Subvención nominativa Consell Insultar de Formentera- Colección Etnográfica

    Dirección General de Cultura, Illes Balears Autonòmica

    Import
    28.000 €
    Finalitat
    Cultura
    Per a
    Entitats sense ànim de lucre
  18. Oberta, sense data de tancament

    Ordre 40/2024, de 13 de desembre, del conseller de

    Dirección General de Cultura, Illes Balears Autonòmica

    Import
    51.840 €
    Finalitat
    Cultura
    Per a
    Entitats sense ànim de lucre
  19. Oberta, sense data de tancament

  20. Oberta, sense data de tancament

Mostra-les totes (38) al cercador

Convocatòries recents

44 convocatòries

Obertes o publicades en els dos últims anys, de la més nova a la més antiga. Les anteriors són al cercador.

  1. Oberta, sense data de tancamentSubvención directa Fundación Enciclopedia de Menorca6000 €
  2. Oberta, sense data de tancamentSubvención nominativa Fundación Teatro Principal de Inca150.000 €
  3. Va tancar el 17 jul.Resolución del consejero de Educación y Universidades por la cual se convocan ayudas individualizadas de alimentación para alumnos de centros púbicos de educación secundaria que no disponen de comedor escolar durante el curso 26-27300.000 €
  4. Termini a les basesResolución del consejero de Educación y Universidades por la cual se aprueba la convocatoria de ayudas individualizadas de comedor para alumnos escolarizados en centros docentes no universitarios durante el curso escolar 2026-202710.000.000 €
  5. Oberta, sense data de tancamentSubvención nominativa Consorcio Ciutat Romana de Pol·lèntia60.000 €
  6. Oberta, sense data de tancamentSubvención nominativa Cercle Artístic Ciutadella- Premi Born15.000 €
  7. Oberta, sense data de tancamentOrdre 40/2024, de 13 de desembre, del conseller de51.840 €
  8. Oberta, sense data de tancamentSubvenció nominativa Consorci Museu Militar de Menorca13.630 €
  9. Oberta, sense data de tancamentOrdre 40/2024, de 13 de desembre, del conseller de60.000 €
  10. Oberta, sense data de tancamentSubvención nominativa Ay. Pollença- Festival de Música20.000 €
  11. Oberta, sense data de tancamentSubvención nominativa Fundación Teatro Principal de Maó51.840 €
  12. Oberta, sense data de tancamentSubvención nominativa MACE30.000 €
  13. Oberta, sense data de tancamentSubvención nominativa Consell Insular de Formentera- Colección etnográfica28.000 €
  14. Va tancar el 30 junyconvocatoria de subvencions para apoyar la movilidad en la proyección exterior PCI Illes Balears 2026150.000 €
  15. Oberta, sense data de tancamentSubvenció nominativa Fundació Es Baluard870.000 €
  16. Oberta, sense data de tancamentSubvención nominativa Cercle Artístic- Premi Born15.000 €
  17. Oberta, sense data de tancamentOrdre 40/2024, de 13 de desembre, del conseller de Turisme, Cultura i Esports per la qual s’estableixen les bases reguladores de les subvencions en matèria de cultura i foment de la llengua100.000 €
  18. Oberta, sense data de tancamentSubvención nominativa Consell Insular de Menorca- Cultura Talaiótica200.000 €
  19. Va tancar el 15 abr. 2025Orden 40/2024, de 13 de diciembre, del consejero de Turismo, Cultura y Deportes por la que se establecen las bases reguladoras de las subvenciones en materia de cultura y fomento75.000 €
  20. Oberta, sense data de tancamentOrdre 40/2024, de 13 de desembre, del conseller de Turisme, Cultura i Esports per la qual s’estableixen les bases reguladores de les subvencions en matèria de cultura i foment de la llengua49.500 €
  21. Oberta, sense data de tancamentOrdre 40/2024, de 13 de desembre, del conseller de6000 €
  22. Oberta, sense data de tancamentOrdre 40/2024, de 13 de desembre, del conseller de Turisme, Cultura i Esports per la qual s’estableixen les bases reguladores de les subvencions en matèria de cultura i foment de la llengua40.000 €
  23. Oberta, sense data de tancamentOrdre 40/2024, de 13 de desembre, del conseller de Turisme, Cultura i Esports per la qual s’estableixen les bases reguladores de les subvencions en matèria de cultura i foment de la llengua40.000 €
  24. Termini a les basesResolución del consejero de Educación y Universidades por la cual se convocan ayudas individualizadas de comedor para alumnos escolarizados en centros docentes no universitarios durante el curso escolar 2025-20269.670.000 €
  25. Oberta, sense data de tancamentResolución del consejero de Educación y Universidades de 3 de abril de 2025 por la cual se convocan ayudas individualizadas de alimentación para alumnos de centros púbicos de educación secundaria que no disponen de comedores durante el curso 25-26189.816 €
  26. Oberta, sense data de tancamentOrdre 40/2024, de 13 de desembre, del conseller de51.840 €
  27. Oberta, sense data de tancamentSubvención nominativa Consell Insultar de Formentera- Colección Etnográfica28.000 €
  28. Oberta, sense data de tancamentSubvención nominativa Consorci Ciutat Romana de Pol·lèntia60.000 €
  29. Oberta, sense data de tancamentSubvención nominativa inversión Consorcio Castillo de San Carlos30.000 €
  30. Oberta, sense data de tancamentSubvención nominativa Consorcio Castillo de San Carlos- corriente35.545 €
  31. Oberta, sense data de tancamentSubvención nominativa Fundació Teatre Principal d'Inca150.000 €
  32. Oberta, sense data de tancamentSubvención nominativa Fundació Pilar i Joan Miró a Mallorca60.000 €
  33. Oberta, sense data de tancamentSubvenció nominativa Festival Música Pollença20.000 €
  34. Oberta, sense data de tancamentSubvención nominativa Fundació Teatre Principal de Maó51.840 €
  35. Oberta, sense data de tancamentSubvención nominativa Consorci Museu Marítim de Mallorca190.708 €
  36. Va tancar el 31 jul. 2025Convocatoria de ayudas públicas mediante subvenciones para apoyar la mobilidad en la proyección exterior de las actividades que promuevan las diferentes manifestaciones del patrimoni cultural immaterial de las Illes Balears el 2025100.000 €
  37. Oberta, sense data de tancamentSubvención nominativa MACE30.000 €
  38. Oberta, sense data de tancamentSubvención nominativa Consorcio Museo Militar Menorca13.630 €
  39. Oberta, sense data de tancamentSubvención nominativa Fundación Es Baluard870.000 €
  40. Oberta, sense data de tancamentSubvención nominativa Consell de Menorca- Cultura talaiòtica de Menorca200.000 €
  41. Oberta, sense data de tancamentOrdre de la consellera d’Educació i Cultura, d’1 de juliol de 2009, per la qual s’estableixen les bases reguladores de les subvencions en matèria de cultura6000 €
  42. Oberta, sense data de tancamentOrdre bases reguladores subvencions Educació i Cultura49.500 €
  43. Oberta, sense data de tancamentSubvención nominativa Consorci Ciutat Romana de Pol·lèntia60.000 €
  44. Oberta, sense data de tancamentSubvención nominativa Fundació Teatre Principal d'Inca150.000 €
Mostra-les totes (147) al cercador