Dirección General de Comercio y Empresa
- Termini obert
- 11
- Tanquen d'aquí a 10 dies
- 0
- Import de les obertes
- 7.134.850 €
- Convocatòries publicades
- 174
Darrera publicació: 29 de setembre de 2026.
Convocatòries amb el termini obert
Cerca i filtra les seves convocatòriesFins al 31 oct.
Subv. nominativa recursos publicadminist. Cambra Eivissa i Form
Dirección General de Comercio y Empresa, Illes Balears Autonòmica
- Import
- 301.050 €
- Finalitat
- Comerç, turisme i pimes
- Per a
- Entitats sense ànim de lucre
Oberta, sense data de tancament
Subv. nominativa per dotar la Cambra de Mallorca de recursos per funcions publicoadmives.
Dirección General de Comercio y Empresa, Illes Balears Autonòmica
- Import
- 413.540 €
- Finalitat
- Comerç, turisme i pimes
- Per a
- Entitats sense ànim de lucre
Oberta, sense data de tancament
Subvencio directa uneca baleares per dotar de recursos pel foment de comerç ambulant
Dirección General de Comercio y Empresa, Illes Balears Autonòmica
- Import
- 90.000 €
- Finalitat
- Comerç, turisme i pimes
- Per a
- Entitats sense ànim de lucre
Oberta, sense data de tancament
Ajudes per fomentar la coop. empresarial a sindicats i patronals
Dirección General de Comercio y Empresa, Illes Balears Autonòmica
- Import
- 300.000 €
- Finalitat
- Comerç, turisme i pimes
- Per a
- Grans empreses
Oberta, sense data de tancament
Subvencions destinades a fomentar la modernització dels mercats municipals permanents de les Illes Balears per a l’any 2025
Dirección General de Comercio y Empresa, Illes Balears Autonòmica
- Import
- 165.900 €
- Finalitat
- Comerç, turisme i pimes
- Per a
- Entitats sense ànim de lucre
Oberta, sense data de tancament
subvencions destinades a fomentar la modernització de les empreses comercials detallistes i determinades empr
Dirección General de Comercio y Empresa, Illes Balears Autonòmica
- Import
- 3.700.000 €
- Finalitat
- Comerç, turisme i pimes
- Per a
- Pimes i autònoms
Oberta, sense data de tancament
Ajuts destinades a determinades despeses de funcionament de les associacions empresarials de les IB
Dirección General de Comercio y Empresa, Illes Balears Autonòmica
- Import
- 580.000 €
- Finalitat
- Comerç, turisme i pimes
- Per a
- Entitats sense ànim de lucre
Oberta, sense data de tancament
Subv. nominativa per dotar la Cambra de Menorca de recursos per funcions publicoadmives.
Dirección General de Comercio y Empresa, Illes Balears Autonòmica
- Import
- 285.410 €
- Finalitat
- Comerç, turisme i pimes
- Per a
- Entitats sense ànim de lucre
Oberta, sense data de tancament
subv. Nominativa per dotar la Cambrar de Mallorca de recursos per a funcions publicoadmives.
Dirección General de Comercio y Empresa, Illes Balears Autonòmica
- Import
- 413.540 €
- Finalitat
- Comerç, turisme i pimes
- Per a
- Entitats sense ànim de lucre
Oberta, sense data de tancament
Subv. nominativa per dotar la Cambra de Menorca de recursos per funcions publicoadmives.
Dirección General de Comercio y Empresa, Illes Balears Autonòmica
- Import
- 285.410 €
- Finalitat
- Comerç, turisme i pimes
- Per a
- Entitats sense ànim de lucre
Oberta, sense data de tancament
Convocatòria d'ajuts per als anys 2026 i 2027 destinada a persones treballadores autònomes de les Illes Balears per compensar les despeses de cotització durant una incapacitat temporal
Dirección General de Comercio y Empresa, Illes Balears Autonòmica
- Import
- 600.000 €
- Finalitat
- Foment de l'ocupació
- Per a
- Pimes i autònoms
Convocatòries recents
32 convocatòries
Obertes o publicades en els dos últims anys, de la més nova a la més antiga. Les anteriors són al cercador.
- Va tancar el 30 set.Subvenció directa per dur a terme accions per a la promoció de la internacionalització de les empreses150.000 €
- Termini a les basesSubvencions destinades a fomentar la modernització dels mercats municipals permanents de les Illes Balears per a l'any 2026200.000 €
- Oberta, sense data de tancamentConvocatòria d'ajuts per als anys 2026 i 2027 destinada a persones treballadores autònomes de les Illes Balears per compensar les despeses de cotització durant una incapacitat temporal600.000 €
- Termini a les basesAjudes per fomentar la coop. empresarial a sindicats i patronals300.000 €
- Termini a les basesAjudes per fomentar la coop. empresarial a sindicats i patronals300.000 €
- Va tancar el 30 set.Subv. nominativa per accions de promició i monitorització de l'emprenodoria a les Illes Balears35.000 €
- Termini a les basesSubv. Nominativa per dotar la Cambrar de Mallorca de recursos per a funcions publicoadmives413.540 €
- Fins al 31 oct.Subv. nominativa recursos publicadminist. Cambra Eivissa i Form301.050 €
- Termini a les basesajuts destinats a promoure la continuïtat de les empreses de les Illes Balears mitjançant el suport al relleu generacional per a l’any 2026100.000 €
- Termini a les basessubvencions destinades a fomentar la modernització de les empreses comercials detallistes i determinades empr3.300.000 €
- Oberta, sense data de tancamentSubv. nominativa per dotar la Cambra de Menorca de recursos per funcions publicoadmives.285.410 €
- Oberta, sense data de tancamentsubv. Nominativa per dotar la Cambrar de Mallorca de recursos per a funcions publicoadmives.413.540 €
- Va tancar el 30 abr. 2025Subvenció directa per dur a terme accions per a la promoció de la internacionalització de les empreses105.000 €
- Va tancar el 31 maig 2025Rest nominativa directa 2025 cambra comerç mallorca45.000 €
- Va tancar el 31 març 2025Subv. nominativa 2025 recursos publicadminist. Cambra Eivissa i Form.301.050 €
- Termini a les basesConvocatòria d'ajuts per a compensar les despeses de cotització per inici d’una activitat per compte pròpia per als anys 2025, 2026 i 2027.3.910.000 €
- Va tancar el 30 abr. 2025Subvenció nominativa a la Cambra Oficial de Comerç, Indústria, Serveis i Navegació de Menorca per al suport, durant l’any 2025, dels programes Impulsa Sartup 2025, España Emprende 2025 i el Programa d’impuls a la internacionalització de les empreses de Me70.400 €
- Va tancar el 30 abr. 2025Subvenció nominativa a la Cambra Oficial de Comerç, Indústria, Serveis i Navegació de Menorca per al suport, durant l’any 2025, dels programes Impulsa Sartup 2025, España Emprende 2025 i el Programa d’impuls a la internacionalització de les empreses de Me70.400 €
- Oberta, sense data de tancamentSubv. nominativa per dotar la Cambra de Menorca de recursos per funcions publicoadmives.285.410 €
- Oberta, sense data de tancamentAjuts destinades a determinades despeses de funcionament de les associacions empresarials de les IB580.000 €
- Oberta, sense data de tancamentsubvencions destinades a fomentar la modernització de les empreses comercials detallistes i determinades empr3.700.000 €
- Oberta, sense data de tancamentSubvencions destinades a fomentar la modernització dels mercats municipals permanents de les Illes Balears per a l’any 2025165.900 €
- Oberta, sense data de tancamentAjudes per fomentar la coop. empresarial a sindicats i patronals300.000 €
- Termini a les basesconvocatòria d’ajuts per al foment i la difusió de l’economia social i per al suport a l’associacionisme de cooperatives, de societats laborals i d’empreses d’inserció pels anys 2025 i 2026486.408 €
- Termini a les basesResolució del conseller d’Empresa, Ocupació i Energia mitjançant la qual s’aprova la convocatòria d’ajuts per a la promoció de l’ocupació i la millora de la competitivitat de cooperatives, microcooperatives i societats laborals de les Illes Balears pels a543.519 €
- Va tancar el 3 febr. 2025convocatoria para conceder ayudas públicas para el fomento de la eocnomía social mediante el soporte al mantenimiento de puestos de trabajo en las empresas de inserción o promotoras de estas para el periodo de 2025/20261.743.808 €
- Va tancar el 30 set. 2024Subvenció directa per dur a terme accions per a la promoció de la internacionalització de les empreses105.000 €
- Oberta, sense data de tancamentSubvencio directa uneca baleares per dotar de recursos pel foment de comerç ambulant90.000 €
- Oberta, sense data de tancamentSubv. nominativa per dotar la Cambra de Mallorca de recursos per funcions publicoadmives.413.540 €
- Termini a les basesOficina d'eneriga menorca130.000 €
- Va tancar el 22 set. 2024convocatòria de 2024-DUAL d’ajuts per a compensar les despeses del primer any de cotització de la quota reduïda per contingències comuns i professionals d’autònoms residents a les Illes Balears95.040 €
- Va tancar el 31 ag. 2024convocatòria de 2024 d’ajuts per a compensar les despeses del segon any de cotització de la quota reduïda per contingències comuns i professionals d’autònoms residents a les Illes Balears77.760 €