Dirección General de Dependencia y Cooperación
- Termini obert
- 7
- Tanquen d'aquí a 10 dies
- 0
- Import de les obertes
- 8.837.089 €
- Convocatòries publicades
- 42
Darrera publicació: 5 d'agost de 2026.
Convocatòries amb el termini obert
Cerca i filtra les seves convocatòriesFins al 31 des. 2027
convocatòria per la qual es regula els ajuts a l'atenció integral de les necessitats de les persones afecades per l'esclerosi lateral amiotròfica pel període 2026-2027
Dirección General de Dependencia y Cooperación, Illes Balears Autonòmica
- Import
- 1.620.000 €
- Finalitat
- Serveis socials
- Per a
- Particulars
Oberta, sense data de tancament
Convocatòria d’ajuts destinats a persones grans residents a les illes de Menorca, Eivissa i Formentera que necessitin fer desplaçaments a l’illa de Mallorca per beneficiar-se del Programa de Turisme de l’Institut de Gent Gran i Serveis Socials
Dirección General de Dependencia y Cooperación, Illes Balears Autonòmica
- Import
- 63.000 €
- Finalitat
- Serveis socials
- Per a
- Particulars
Oberta, sense data de tancament
Convocatòria de subvencions destinades a ajuntaments i mancomunitats de municipis de les Illes Balears que siguin titulars de serveis d’estades diürnes integrats a la Xarxa Pública d’Atenció a la Dependència, per a l’adquisició de vehicles de transport
Dirección General de Dependencia y Cooperación, Illes Balears Autonòmica
- Import
- 390.000 €
- Finalitat
- Serveis socials
- Per a
- Entitats sense ànim de lucre
Oberta, sense data de tancament
convocatòria de subvencions destinades a entitats privades sense ànim de lucre que duen a terme activitats de lleure adaptat en períodes no lectius adreçades a infants i adolescents amb un grau II o III de dependència
Dirección General de Dependencia y Cooperación, Illes Balears Autonòmica
- Import
- 3.242.443 €
- Finalitat
- Serveis socials
- Per a
- Grans empreses, Pimes i autònoms
Oberta, sense data de tancament
Convocatòria de subvencions destinades a entitats privades titulars de serveis residencials per a persones grans per finançar inversions dirigides a la reforma i rehabilitació d'espais residencials
Dirección General de Dependencia y Cooperación, Illes Balears Autonòmica
- Import
- 1.750.000 €
- Finalitat
- Serveis socials
- Per a
- Grans empreses
Oberta, sense data de tancament
Convocatòria de subvencions destinada als Consells Insulars i l’Ajuntament de Palma per a la posada en marxa, dotació i reforç de les oficines de promoció de l’accessibilitat universal de les Illes Balears
Dirección General de Dependencia y Cooperación, Illes Balears Autonòmica
- Import
- 513.646 €
- Finalitat
- Serveis socials
- Per a
- Entitats sense ànim de lucre
Oberta, sense data de tancament
Convo. subv. per a entitats privades sense ànim de lucre que desenvolupen projectes en matèria de serveis d'atenció, prevenció i promoció de l'autonomia personal 2026-2027
Dirección General de Dependencia y Cooperación, Illes Balears Autonòmica
- Import
- 1.258.000 €
- Finalitat
- Serveis socials
- Per a
- Entitats sense ànim de lucre
Convocatòries recents
7 convocatòries
Obertes o publicades en els dos últims anys, de la més nova a la més antiga. Les anteriors són al cercador.
- Oberta, sense data de tancamentConvo. subv. per a entitats privades sense ànim de lucre que desenvolupen projectes en matèria de serveis d'atenció, prevenció i promoció de l'autonomia personal 2026-20271.258.000 €
- Oberta, sense data de tancamentConvocatòria de subvencions destinada als Consells Insulars i l’Ajuntament de Palma per a la posada en marxa, dotació i reforç de les oficines de promoció de l’accessibilitat universal de les Illes Balears513.646 €
- Oberta, sense data de tancamentConvocatòria de subvencions destinades a entitats privades titulars de serveis residencials per a persones grans per finançar inversions dirigides a la reforma i rehabilitació d'espais residencials1.750.000 €
- Oberta, sense data de tancamentconvocatòria de subvencions destinades a entitats privades sense ànim de lucre que duen a terme activitats de lleure adaptat en períodes no lectius adreçades a infants i adolescents amb un grau II o III de dependència3.242.443 €
- Oberta, sense data de tancamentConvocatòria de subvencions destinades a ajuntaments i mancomunitats de municipis de les Illes Balears que siguin titulars de serveis d’estades diürnes integrats a la Xarxa Pública d’Atenció a la Dependència, per a l’adquisició de vehicles de transport390.000 €
- Oberta, sense data de tancamentConvocatòria d’ajuts destinats a persones grans residents a les illes de Menorca, Eivissa i Formentera que necessitin fer desplaçaments a l’illa de Mallorca per beneficiar-se del Programa de Turisme de l’Institut de Gent Gran i Serveis Socials63.000 €
- Fins al 31 des. 2027convocatòria per la qual es regula els ajuts a l'atenció integral de les necessitats de les persones afecades per l'esclerosi lateral amiotròfica pel període 2026-20271.620.000 €