Salta al contingut

Nou: ERP de subvencions per a assessories i assistent amb IA en llista d'espera. Mira com funciona

AutonòmicaIlles Balears

Direcció General de Cultura

Nom a la BDNS: Dirección General de Cultura

Termini obert
38
Tanquen d'aquí a 10 dies
0
Import de les obertes
4.053.689 €
Convocatòries publicades
147

Darrera publicació: 17 de juliol de 2026.

Convocatòries amb el termini obert

Cerca i filtra les seves convocatòries
  1. Oberta, sense data de tancament

    Subvenció nominativa Fundació Teatre Principal d'Inca

    Direcció General de Cultura, Illes Balears Autonòmica

    Import
    150.000 €
    Finalitat
    Cultura
    Per a
    Entitats sense ànim de lucre
  2. Oberta, sense data de tancament

    Ordre bases reguladores subvencions Educació i Cultura

    Direcció General de Cultura, Illes Balears Autonòmica

    Import
    49.500 €
    Finalitat
    Cultura
    Per a
    Entitats sense ànim de lucre
  3. Oberta, sense data de tancament

    Subvenció nominativa Consorci Ciutat Romana de Pol·lèntia

    Direcció General de Cultura, Illes Balears Autonòmica

    Import
    60.000 €
    Finalitat
    Cultura
    Per a
    Entitats sense ànim de lucre
  4. Oberta, sense data de tancament

  5. Oberta, sense data de tancament

    Subvenció nominativa Consell de Menorca- Cultura talaiòtica de Menorca

    Direcció General de Cultura, Illes Balears Autonòmica

    Import
    200.000 €
    Finalitat
    Cultura
    Per a
    Entitats sense ànim de lucre
  6. Oberta, sense data de tancament

    Subvenció nominativa Fundació Es Baluard

    Direcció General de Cultura, Illes Balears Autonòmica

    Import
    870.000 €
    Finalitat
    Cultura
    Per a
    Entitats sense ànim de lucre
  7. Oberta, sense data de tancament

    Subvenció nominativa Consorci Museu Militar Menorca

    Direcció General de Cultura, Illes Balears Autonòmica

    Import
    13.630 €
    Finalitat
    Cultura
    Per a
    Entitats sense ànim de lucre
  8. Oberta, sense data de tancament

    Subvenció nominativa MACE

    Direcció General de Cultura, Illes Balears Autonòmica

    Import
    30.000 €
    Finalitat
    Cultura
    Per a
    Entitats sense ànim de lucre
  9. Oberta, sense data de tancament

    Subvenció nominativa Consorci Museu Marítim de Mallorca

    Direcció General de Cultura, Illes Balears Autonòmica

    Import
    190.708 €
    Finalitat
    Cultura
    Per a
    Entitats sense ànim de lucre
  10. Oberta, sense data de tancament

    Subvenció nominativa Fundació Teatre Principal de Maó

    Direcció General de Cultura, Illes Balears Autonòmica

    Import
    51.840 €
    Finalitat
    Cultura
    Per a
    Entitats sense ànim de lucre
  11. Oberta, sense data de tancament

    Subvenció nominativa Fundació Pilar i Joan Miró a Mallorca

    Direcció General de Cultura, Illes Balears Autonòmica

    Import
    60.000 €
    Finalitat
    Cultura
    Per a
    Entitats sense ànim de lucre
  12. Oberta, sense data de tancament

    Subvenció nominativa Festival Música Pollença

    Direcció General de Cultura, Illes Balears Autonòmica

    Import
    20.000 €
    Finalitat
    Cultura
    Per a
    Entitats sense ànim de lucre
  13. Oberta, sense data de tancament

    Subvenció nominativa Fundació Teatre Principal d'Inca

    Direcció General de Cultura, Illes Balears Autonòmica

    Import
    150.000 €
    Finalitat
    Cultura
    Per a
    Entitats sense ànim de lucre
  14. Oberta, sense data de tancament

    Subvenció nominativa Consorci Castell de Sant Carles- corrent

    Direcció General de Cultura, Illes Balears Autonòmica

    Import
    35.545 €
    Finalitat
    Cultura
    Per a
    Entitats sense ànim de lucre
  15. Oberta, sense data de tancament

    Subvenció nominativa inversió Consorci Castell de Sant Carles

    Direcció General de Cultura, Illes Balears Autonòmica

    Import
    30.000 €
    Finalitat
    Cultura
    Per a
    Entitats sense ànim de lucre
  16. Oberta, sense data de tancament

    Subvenció nominativa Consorci Ciutat Romana de Pol·lèntia

    Direcció General de Cultura, Illes Balears Autonòmica

    Import
    60.000 €
    Finalitat
    Cultura
    Per a
    Entitats sense ànim de lucre
  17. Oberta, sense data de tancament

    Subvenció nominativa Consell Insular de Formentera- Col·lecció Etnogràfica

    Direcció General de Cultura, Illes Balears Autonòmica

    Import
    28.000 €
    Finalitat
    Cultura
    Per a
    Entitats sense ànim de lucre
  18. Oberta, sense data de tancament

    https://www.caib.es/eboibfront/eli/es-ib/o/2024/12/13/40/dof/cat/html

    Direcció General de Cultura, Illes Balears Autonòmica

    Import
    51.840 €
    Finalitat
    Cultura
    Per a
    Entitats sense ànim de lucre
  19. Oberta, sense data de tancament

  20. Oberta, sense data de tancament

Mostra-les totes (38) al cercador

Convocatòries recents

44 convocatòries

Obertes o publicades en els dos últims anys, de la més nova a la més antiga. Les anteriors són al cercador.

  1. Oberta, sense data de tancamentSubvenció directa Fundació Enciclopèdia de Menorca6000 €
  2. Oberta, sense data de tancamentSubvenció nominativa Fundació Teatre Principal d'Inca150.000 €
  3. Va tancar el 17 jul.Resolució del conseller d'Educació i Universitats per la qual es convoquen ajudes individualitzades d'alimentació per alumnes de centres públics d'educació secundària que no poden gaudir del servei de menjador escolar durant el curs escolar 2026-2027300.000 €
  4. Termini a les basesResolució del conseller d’Educació i Universitats per la qual s'aprova la convocatòria dels ajuts individualitzats de menjador per a alumnes escolaritzats en centres docents no universitaris durant el curs escolar 2026-202710.000.000 €
  5. Oberta, sense data de tancamentSubvenció nominativa Consorci Ciutat Romana de Pol·lèntia60.000 €
  6. Oberta, sense data de tancamentSubvenció nominativa Cercle Artistic Ciutadella- Premi Born15.000 €
  7. Oberta, sense data de tancamenthttps://www.caib.es/eboibfront/eli/es-ib/o/2024/12/13/40/dof/cat/html51.840 €
  8. Oberta, sense data de tancamentSubvenció nominativa Consorci Museu Militar Menorca13.630 €
  9. Oberta, sense data de tancamenthttps://www.caib.es/eboibfront/eli/es-ib/o/2024/12/13/40/dof/cat/html60.000 €
  10. Oberta, sense data de tancamentSubvenció nominativa Aj. Pollença- Festival de Música20.000 €
  11. Oberta, sense data de tancamentSubvenció nominativa Fundació Teatre Principal de Maó51.840 €
  12. Oberta, sense data de tancamentSubvenció nominativa MACE30.000 €
  13. Oberta, sense data de tancamentSubvenció nominativa Consell Insular de Formentera- Col·lecció etnogràfica28.000 €
  14. Va tancar el 30 junyconvocatòria de subvencions per donar suport a la mobilitat en projecció exterior PCI Illes Balears 2026150.000 €
  15. Oberta, sense data de tancamentSubvenció nominativa Fundació Es Baluard870.000 €
  16. Oberta, sense data de tancamentSubvenció nominativa Cercle Artistic- Premi Born15.000 €
  17. Oberta, sense data de tancamentOrdre 40/2024, de 13 de desembre, del conseller de Turisme, Cultura i Esports per la qual s’estableixen les bases reguladores de les subvencions en matèria de cultura i foment de la llengua100.000 €
  18. Oberta, sense data de tancamentSubvenció nominativa Consell Insular de Menorca- Cultura Taliòtica200.000 €
  19. Va tancar el 15 abr. 2025establecen las bases reguladoras de las subvenciones en materia de cultura y fomento de la lengualeixen les bases reguladores de les subvencions en matèria de cultura i foment de la llengua75.000 €
  20. Oberta, sense data de tancamenthttps://www.caib.es/eboibfront/eli/es-ib/o/2024/12/13/40/dof/cat/html49.500 €
  21. Oberta, sense data de tancamenthttps://www.caib.es/eboibfront/eli/es-ib/o/2024/12/13/40/dof/cat/html6000 €
  22. Oberta, sense data de tancamentOrdre 40/2024, de 13 de desembre, del conseller de Turisme, Cultura i Esports per la qual s’estableixen les bases reguladores de les subvencions en matèria de cultura i foment de la llengua40.000 €
  23. Oberta, sense data de tancamentOrdre 40/2024, de 13 de desembre, del conseller de Turisme, Cultura i Esports per la qual s’estableixen les bases reguladores de les subvencions en matèria de cultura i foment de la llengua40.000 €
  24. Termini a les basesResolució del conseller d’Educació i Universitats per la qual es convoquen ajuts individualitzats de menjador per a alumnes escolaritzats en centres docents no universitaris durant el curs escolar 2025-20269.670.000 €
  25. Oberta, sense data de tancamentResolució del conseller d'Educació i Universitats de 3 d'abril de 2025 per la qual se convoquen ajudes individualitzades d'alimentació per alumnes de centres públics d'educació secundària que no disposen de menjadors durant el curs 25-26189.816 €
  26. Oberta, sense data de tancamenthttps://www.caib.es/eboibfront/eli/es-ib/o/2024/12/13/40/dof/cat/html51.840 €
  27. Oberta, sense data de tancamentSubvenció nominativa Consell Insular de Formentera- Col·lecció Etnogràfica28.000 €
  28. Oberta, sense data de tancamentSubvenció nominativa Consorci Ciutat Romana de Pol·lèntia60.000 €
  29. Oberta, sense data de tancamentSubvenció nominativa inversió Consorci Castell de Sant Carles30.000 €
  30. Oberta, sense data de tancamentSubvenció nominativa Consorci Castell de Sant Carles- corrent35.545 €
  31. Oberta, sense data de tancamentSubvenció nominativa Fundació Teatre Principal d'Inca150.000 €
  32. Oberta, sense data de tancamentSubvenció nominativa Fundació Pilar i Joan Miró a Mallorca60.000 €
  33. Oberta, sense data de tancamentSubvenció nominativa Festival Música Pollença20.000 €
  34. Oberta, sense data de tancamentSubvenció nominativa Fundació Teatre Principal de Maó51.840 €
  35. Oberta, sense data de tancamentSubvenció nominativa Consorci Museu Marítim de Mallorca190.708 €
  36. Va tancar el 31 jul. 2025Convocatòria d'ajuts públics mitjançant subvencions per a donar suport a la mobilitat en la projecció exterior de les activitats que promoguin les diferents manifestacions del patrimoni cultural immaterial de les Illes Balears el 2025100.000 €
  37. Oberta, sense data de tancamentSubvenció nominativa MACE30.000 €
  38. Oberta, sense data de tancamentSubvenció nominativa Consorci Museu Militar Menorca13.630 €
  39. Oberta, sense data de tancamentSubvenció nominativa Fundació Es Baluard870.000 €
  40. Oberta, sense data de tancamentSubvenció nominativa Consell de Menorca- Cultura talaiòtica de Menorca200.000 €
  41. Oberta, sense data de tancamentOrdre de la consellera d’Educació i Cultura, d’1 de juliol de 2009, per la qual s’estableixen les bases reguladores de les subvencions en matèria de cultura6000 €
  42. Oberta, sense data de tancamentOrdre bases reguladores subvencions Educació i Cultura49.500 €
  43. Oberta, sense data de tancamentSubvenció nominativa Consorci Ciutat Romana de Pol·lèntia60.000 €
  44. Oberta, sense data de tancamentSubvenció nominativa Fundació Teatre Principal d'Inca150.000 €
Mostra-les totes (147) al cercador