Direcció General de Cultura
Nom a la BDNS: Dirección General de Cultura
- Termini obert
- 38
- Tanquen d'aquí a 10 dies
- 0
- Import de les obertes
- 4.053.689 €
- Convocatòries publicades
- 147
Darrera publicació: 17 de juliol de 2026.
Convocatòries amb el termini obert
Cerca i filtra les seves convocatòriesOberta, sense data de tancament
Subvenció nominativa Fundació Teatre Principal d'Inca
Direcció General de Cultura, Illes Balears Autonòmica
- Import
- 150.000 €
- Finalitat
- Cultura
- Per a
- Entitats sense ànim de lucre
Oberta, sense data de tancament
Ordre bases reguladores subvencions Educació i Cultura
Direcció General de Cultura, Illes Balears Autonòmica
- Import
- 49.500 €
- Finalitat
- Cultura
- Per a
- Entitats sense ànim de lucre
Oberta, sense data de tancament
Subvenció nominativa Consorci Ciutat Romana de Pol·lèntia
Direcció General de Cultura, Illes Balears Autonòmica
- Import
- 60.000 €
- Finalitat
- Cultura
- Per a
- Entitats sense ànim de lucre
Oberta, sense data de tancament
Ordre de la consellera d’Educació i Cultura, d’1 de juliol de 2009, per la qual s’estableixen les bases reguladores de les subvencions en matèria de cultura
Direcció General de Cultura, Illes Balears Autonòmica
- Import
- 6000 €
- Finalitat
- Cultura
- Per a
- Entitats sense ànim de lucre
Oberta, sense data de tancament
Subvenció nominativa Consell de Menorca- Cultura talaiòtica de Menorca
Direcció General de Cultura, Illes Balears Autonòmica
- Import
- 200.000 €
- Finalitat
- Cultura
- Per a
- Entitats sense ànim de lucre
Oberta, sense data de tancament
Subvenció nominativa Fundació Es Baluard
Direcció General de Cultura, Illes Balears Autonòmica
- Import
- 870.000 €
- Finalitat
- Cultura
- Per a
- Entitats sense ànim de lucre
Oberta, sense data de tancament
Subvenció nominativa Consorci Museu Militar Menorca
Direcció General de Cultura, Illes Balears Autonòmica
- Import
- 13.630 €
- Finalitat
- Cultura
- Per a
- Entitats sense ànim de lucre
Oberta, sense data de tancament
Subvenció nominativa MACE
Direcció General de Cultura, Illes Balears Autonòmica
- Import
- 30.000 €
- Finalitat
- Cultura
- Per a
- Entitats sense ànim de lucre
Oberta, sense data de tancament
Subvenció nominativa Consorci Museu Marítim de Mallorca
Direcció General de Cultura, Illes Balears Autonòmica
- Import
- 190.708 €
- Finalitat
- Cultura
- Per a
- Entitats sense ànim de lucre
Oberta, sense data de tancament
Subvenció nominativa Fundació Teatre Principal de Maó
Direcció General de Cultura, Illes Balears Autonòmica
- Import
- 51.840 €
- Finalitat
- Cultura
- Per a
- Entitats sense ànim de lucre
Oberta, sense data de tancament
Subvenció nominativa Fundació Pilar i Joan Miró a Mallorca
Direcció General de Cultura, Illes Balears Autonòmica
- Import
- 60.000 €
- Finalitat
- Cultura
- Per a
- Entitats sense ànim de lucre
Oberta, sense data de tancament
Subvenció nominativa Festival Música Pollença
Direcció General de Cultura, Illes Balears Autonòmica
- Import
- 20.000 €
- Finalitat
- Cultura
- Per a
- Entitats sense ànim de lucre
Oberta, sense data de tancament
Subvenció nominativa Fundació Teatre Principal d'Inca
Direcció General de Cultura, Illes Balears Autonòmica
- Import
- 150.000 €
- Finalitat
- Cultura
- Per a
- Entitats sense ànim de lucre
Oberta, sense data de tancament
Subvenció nominativa Consorci Castell de Sant Carles- corrent
Direcció General de Cultura, Illes Balears Autonòmica
- Import
- 35.545 €
- Finalitat
- Cultura
- Per a
- Entitats sense ànim de lucre
Oberta, sense data de tancament
Subvenció nominativa inversió Consorci Castell de Sant Carles
Direcció General de Cultura, Illes Balears Autonòmica
- Import
- 30.000 €
- Finalitat
- Cultura
- Per a
- Entitats sense ànim de lucre
Oberta, sense data de tancament
Subvenció nominativa Consorci Ciutat Romana de Pol·lèntia
Direcció General de Cultura, Illes Balears Autonòmica
- Import
- 60.000 €
- Finalitat
- Cultura
- Per a
- Entitats sense ànim de lucre
Oberta, sense data de tancament
Subvenció nominativa Consell Insular de Formentera- Col·lecció Etnogràfica
Direcció General de Cultura, Illes Balears Autonòmica
- Import
- 28.000 €
- Finalitat
- Cultura
- Per a
- Entitats sense ànim de lucre
Oberta, sense data de tancament
https://www.caib.es/eboibfront/eli/es-ib/o/2024/12/13/40/dof/cat/html
Direcció General de Cultura, Illes Balears Autonòmica
- Import
- 51.840 €
- Finalitat
- Cultura
- Per a
- Entitats sense ànim de lucre
Oberta, sense data de tancament
Resolució del conseller d'Educació i Universitats de 3 d'abril de 2025 per la qual se convoquen ajudes individualitzades d'alimentació per alumnes de centres públics d'educació secundària que no disposen de menjadors durant el curs 25-26
Direcció General de Cultura, Illes Balears Autonòmica
- Import
- 189.816 €
- Finalitat
- Educació
- Per a
- Entitats sense ànim de lucre
Oberta, sense data de tancament
Ordre 40/2024, de 13 de desembre, del conseller de Turisme, Cultura i Esports per la qual s’estableixen les bases reguladores de les subvencions en matèria de cultura i foment de la llengua
Direcció General de Cultura, Illes Balears Autonòmica
- Import
- 40.000 €
- Finalitat
- Cultura
- Per a
- Entitats sense ànim de lucre
Convocatòries recents
44 convocatòries
Obertes o publicades en els dos últims anys, de la més nova a la més antiga. Les anteriors són al cercador.
- Oberta, sense data de tancamentSubvenció directa Fundació Enciclopèdia de Menorca6000 €
- Oberta, sense data de tancamentSubvenció nominativa Fundació Teatre Principal d'Inca150.000 €
- Va tancar el 17 jul.Resolució del conseller d'Educació i Universitats per la qual es convoquen ajudes individualitzades d'alimentació per alumnes de centres públics d'educació secundària que no poden gaudir del servei de menjador escolar durant el curs escolar 2026-2027300.000 €
- Termini a les basesResolució del conseller d’Educació i Universitats per la qual s'aprova la convocatòria dels ajuts individualitzats de menjador per a alumnes escolaritzats en centres docents no universitaris durant el curs escolar 2026-202710.000.000 €
- Oberta, sense data de tancamentSubvenció nominativa Consorci Ciutat Romana de Pol·lèntia60.000 €
- Oberta, sense data de tancamentSubvenció nominativa Cercle Artistic Ciutadella- Premi Born15.000 €
- Oberta, sense data de tancamenthttps://www.caib.es/eboibfront/eli/es-ib/o/2024/12/13/40/dof/cat/html51.840 €
- Oberta, sense data de tancamentSubvenció nominativa Consorci Museu Militar Menorca13.630 €
- Oberta, sense data de tancamenthttps://www.caib.es/eboibfront/eli/es-ib/o/2024/12/13/40/dof/cat/html60.000 €
- Oberta, sense data de tancamentSubvenció nominativa Aj. Pollença- Festival de Música20.000 €
- Oberta, sense data de tancamentSubvenció nominativa Fundació Teatre Principal de Maó51.840 €
- Oberta, sense data de tancamentSubvenció nominativa MACE30.000 €
- Oberta, sense data de tancamentSubvenció nominativa Consell Insular de Formentera- Col·lecció etnogràfica28.000 €
- Va tancar el 30 junyconvocatòria de subvencions per donar suport a la mobilitat en projecció exterior PCI Illes Balears 2026150.000 €
- Oberta, sense data de tancamentSubvenció nominativa Fundació Es Baluard870.000 €
- Oberta, sense data de tancamentSubvenció nominativa Cercle Artistic- Premi Born15.000 €
- Oberta, sense data de tancamentOrdre 40/2024, de 13 de desembre, del conseller de Turisme, Cultura i Esports per la qual s’estableixen les bases reguladores de les subvencions en matèria de cultura i foment de la llengua100.000 €
- Oberta, sense data de tancamentSubvenció nominativa Consell Insular de Menorca- Cultura Taliòtica200.000 €
- Va tancar el 15 abr. 2025establecen las bases reguladoras de las subvenciones en materia de cultura y fomento de la lengualeixen les bases reguladores de les subvencions en matèria de cultura i foment de la llengua75.000 €
- Oberta, sense data de tancamenthttps://www.caib.es/eboibfront/eli/es-ib/o/2024/12/13/40/dof/cat/html49.500 €
- Oberta, sense data de tancamenthttps://www.caib.es/eboibfront/eli/es-ib/o/2024/12/13/40/dof/cat/html6000 €
- Oberta, sense data de tancamentOrdre 40/2024, de 13 de desembre, del conseller de Turisme, Cultura i Esports per la qual s’estableixen les bases reguladores de les subvencions en matèria de cultura i foment de la llengua40.000 €
- Oberta, sense data de tancamentOrdre 40/2024, de 13 de desembre, del conseller de Turisme, Cultura i Esports per la qual s’estableixen les bases reguladores de les subvencions en matèria de cultura i foment de la llengua40.000 €
- Termini a les basesResolució del conseller d’Educació i Universitats per la qual es convoquen ajuts individualitzats de menjador per a alumnes escolaritzats en centres docents no universitaris durant el curs escolar 2025-20269.670.000 €
- Oberta, sense data de tancamentResolució del conseller d'Educació i Universitats de 3 d'abril de 2025 per la qual se convoquen ajudes individualitzades d'alimentació per alumnes de centres públics d'educació secundària que no disposen de menjadors durant el curs 25-26189.816 €
- Oberta, sense data de tancamenthttps://www.caib.es/eboibfront/eli/es-ib/o/2024/12/13/40/dof/cat/html51.840 €
- Oberta, sense data de tancamentSubvenció nominativa Consell Insular de Formentera- Col·lecció Etnogràfica28.000 €
- Oberta, sense data de tancamentSubvenció nominativa Consorci Ciutat Romana de Pol·lèntia60.000 €
- Oberta, sense data de tancamentSubvenció nominativa inversió Consorci Castell de Sant Carles30.000 €
- Oberta, sense data de tancamentSubvenció nominativa Consorci Castell de Sant Carles- corrent35.545 €
- Oberta, sense data de tancamentSubvenció nominativa Fundació Teatre Principal d'Inca150.000 €
- Oberta, sense data de tancamentSubvenció nominativa Fundació Pilar i Joan Miró a Mallorca60.000 €
- Oberta, sense data de tancamentSubvenció nominativa Festival Música Pollença20.000 €
- Oberta, sense data de tancamentSubvenció nominativa Fundació Teatre Principal de Maó51.840 €
- Oberta, sense data de tancamentSubvenció nominativa Consorci Museu Marítim de Mallorca190.708 €
- Va tancar el 31 jul. 2025Convocatòria d'ajuts públics mitjançant subvencions per a donar suport a la mobilitat en la projecció exterior de les activitats que promoguin les diferents manifestacions del patrimoni cultural immaterial de les Illes Balears el 2025100.000 €
- Oberta, sense data de tancamentSubvenció nominativa MACE30.000 €
- Oberta, sense data de tancamentSubvenció nominativa Consorci Museu Militar Menorca13.630 €
- Oberta, sense data de tancamentSubvenció nominativa Fundació Es Baluard870.000 €
- Oberta, sense data de tancamentSubvenció nominativa Consell de Menorca- Cultura talaiòtica de Menorca200.000 €
- Oberta, sense data de tancamentOrdre de la consellera d’Educació i Cultura, d’1 de juliol de 2009, per la qual s’estableixen les bases reguladores de les subvencions en matèria de cultura6000 €
- Oberta, sense data de tancamentOrdre bases reguladores subvencions Educació i Cultura49.500 €
- Oberta, sense data de tancamentSubvenció nominativa Consorci Ciutat Romana de Pol·lèntia60.000 €
- Oberta, sense data de tancamentSubvenció nominativa Fundació Teatre Principal d'Inca150.000 €